Кмин чорний(калінджі, чорнушка посівна, нігела, сейдана або седана, римський коріандр) шрот тмина 300г
Шрот з насіння кмину
Кмин чорний — однорічний вид квіткових рослин родини жовтецевих (Ranunculaceae) роду чорнушка (Nigella). Вирощують як пряну рослину.
Ще древні єгиптяни знали, що чорний кмин допомагає при проблемах з травленням, викликаних бактеріальною інфекцією.
Насіння чорного кмина дуже ефективне проти бактерій (таких як холера або кишкова паличка) стійких до традиційних лікарських засобів.
Чорний кмин сприяє збільшенню викидів грудного молока в період лактації. Його добре використовувать при упаді сил, пов'язаному з ослабленням роботи іммунної системи. У результаті прийому росте загальний опір організму. Речовини, що містять в насінні, індукують вироблення клітин спинний мозку, які грають визначальну роль в крові та у виникненні лейкоцитів - головних клітин, відповідальних за опір організму зовнішнім агресорам. Вживаня насіння чорного кмину або продуктів на його основі (чаю, відвару…) здатна підтримувати нормальну температуру тіла в умовах підвищеної температури навколишнього середовища. Допомогає краще переносить літню спеку.
Тмин чудово плегшуе протікання респіраторних захворювань і знімае симптоми при бронхіті, нежиті та навідь астмі.Для цього варто або жувати насіння аба молотий порошок з насіння з медом.Можна також пити настояний на насінні чорного кмину чай.
Використання насіння чорного кмину дуже корисно при метиоризмі та запорі. Вони полегшуюють травлення і борються з паразитарними інфекціями в кишківнику.
Чорний кмин знімає головну біль. Порошок з насіння потрібно нанести на лоб і так полежати. Звичайно ж можна його нанести тільки в лежачому положенні. Краще буде при цьому робити пальцями рухи, як би втираючи Купа в області лоба. При регулярній мігрені радять щоденно з'їдати 1 чайну ложку насіння чорного кмину з медом.
Гарно бореться с парадонтозом і освіжає ротову порожнину. Для цього потрібно щодня просто жувати чорний кмин.
Харчові речовини, що містяться в насінні чорного тмину:
- білки,
- вітаміни B1, B2, B3,
- кальцій,
- залізо.
Ось чому саме це насіння - прекрасне харчування для організму і засіб у боротьбі з анемією.
Порошок з чорного кмину - прекрасний натуральний антисептик.
Використання в кулінарія
Насіння калінджі має гострий гіркий смак та запах, використовується в основному при виробництві кондитерських виробів та напоїв. Також часто його застосовують як чорний перець, однак перевага чорного кмину в тому, що він не подразнює слизову оболонку шлунку.
Насіння використовують як пряність при засолюванні огірків, кавунів, квашенні капусти, а також як приправу в кулінарії.
Як спеції традиційно використовується у єгипетській кухні, а також у арабських країнах та в Індії.
- Ціна: 39 ₴